17 Ağustos 2012 Cuma

Bir Varmış Bir Yokmuş (Yamak Ahmet)


YAMAK AHMET SENARYO EKİBİNDEN
Bir Varmış Bir Yokmuş
Yamak Ahmet projesinin son bölümünü yazdığımız bu akşam (25/07/2012) karmaşık duygular içindeyiz. Zaman zaman gülüp zaman zaman ağladığımız, en iyisini yapabilmek adına kavgalar edip, birbirimizin saçını başını yolduğumuz oldu. “Peki yolunan saçlarınıza değdi mi?” derseniz cevabımız “Değdi” olur.
Bizler böyle kaliteli bir projede kalem tutan kişiler olmaktan büyük keyif aldık. Bizim için yazmaktan daha önemlisi yazdığımızı ekranda görebilmekti. Usta ellerde şekillenen Yamak Ahmet her sahnede beklediğimizden fazlasını verdi bize.
Bir varmış bir yokmuşla başlayan masalımızı izlerken Dilruba’nın gözlerinde kaybolup, Ahmet’in gözyaşlarıyla aktık. Gülşah’ın saf aşkına acıyıp, Sermet’in dalaverelerine sinirlendik. Ferhat’la yeniçeri, Anna’yla okçu olduk.  Bazen İhsan ustanın dükkanında baharat, bazen de Safiye hanımın bahçe havuzunda ki nilüfer olduk. Çarşı esnafıyla birlikte sokak çeşmesinden akıp, Gülseren’in nakışlı mendillerini taşıdık Emin ustaya. Şemsinur’un endişesi, Hülasa’nın tedirginliği olduk gerçeğe yaklaştıkça. Leyla’nın gözyaşında boğulup, Emin’in sevdasını alkışladık Hatice’ye inatla. Koca bir kazan da Şehriyar olduk, Mehmet olduk. Nurullah ateşledi kazanı, Yunus pişirdi onlarca mutfak çalışanını. Emin usta tatlarına bakıp “Götürün evladım” deyince aldık soluğumuzu TRT1 ekranında. Binlerce kişi izledi yüzlercesi alkışladı.
Güzel bir yemek olduk Ahmet Okur’un tenceresinde. Güven Kaprol malzemeyi getirdi, Hakan Arslan yemeği pişirdi. Sonunda güzel bir tat bıraktı Yamak Ahmet bizim damağımızda. Bu tatta emeği olan oyuncusundan, set personeline, adını bilmediğimiz, bilip de unuttuğumuz herkese teşekkür ederiz. Böyle bir işin altına birlikte imza atmak güzeldi.
Masal bitti…


Yamak Ahmet Senaryo Ekibi
Eda Tezcan
Ramazan Demirli
Silvan Alpoğuz
Gökhan Temel
İsa Sağlam

5 yorum:

 1. Bazen kaçırıp blogunuzdan izledik bazen ise izledik ama doyamadık tekrar izlemek istedik yine blogunuza geldik..
  Herkesi aglattınız hepimize bir duygu kattınız artık hepimiz baharatlar içinde bir yaşama başladık şimdi hepimiz keşke bitmeseydi diyoruz ama uzasaydıda izlemekdik biliyoruz herkesin hepinizin emegine saglık ama biz aynı kadroyla başka bir hikaye istiyoruz içinde hep mutluluk olan kokularıyla bize renk katan.. sevgi ve saygılarımla -ENK. adımı vermek istemedim ama sizi görmeyi hep isterim :)

  YanıtlaSil
 2. tüm ekibin ellerine sağlık. böyle kaliteli bir dizi ortaya çıkardığınız için teşekkürler.oyuncular, dekor, kıyafetler, yemekler, konuşma üslubu kısacası herşey mükemmeldi.keşke bu güzel masal bitmeseydi.

  YanıtlaSil
 3. Bu masalın tadı çok güzeldi dilerim ALLAH herkese böyle bir masal yazdırır inşallah.Tıpkı Ahmet'in Dilruba'ya yazdığı gibi...

  YanıtlaSil
 4. Hepinizden Allah Razı olsun, bizlere böyle güzel bir dizi izlettirdiniz,ellerinize sağlık böyle güzel bir senaryo yazdığınız için, devamının olmasını çok isterdim ama bu şekilde bitmesi de iyi oldu uzadıkça tadının kaçmasına üzülürdüm.Tekrar ellerinize kollarınıza sağlık.

  YanıtlaSil
 5. böyle masallar mutlu bitmeli tabi ki Allah evlilere bunun gibi utluluklar bahşetsin.. Yeni masallarda buluşmak tek özlemimizdir saygılar emeği geçenlere..

  YanıtlaSil